Menu Zavřeno

Program úvodního semináře CU!

 Přinášíme vám program úvodního semináře Cycling University, který se uskuteční v úterý 12. března v Praze.

Místem setkání bude Aula České unie sportu v Praze 6 na Strahově, Zátopkova ulice 100/2. Konferenční aula se nachází přímo v tribuně Velkého spartakiádního stadionu na Strahově a disponuje odpovídající, bezplatnou parkovací kapacitou.

Úvodní přednáška bude patřit Mgr. Viktorovi Zapletalovi, který představí celý koncept Cycling University a následně bude pokračovat přednáškou na téma: „Současné světové trendy cyklistického tréninku“.

Hostem druhé přednášky bude MUDr. Jiří Dostál, přední sportovní lékař a expert na problematiku fyziologie sportovní zátěže, který spolupracuje s našimi nejúspěšnějšími reprezentanty.

Téma: „Vysokohorská a hypoxická příprava, obecná pravidla, účinnost, doporučené postupy“

Třetím přednášejícím bude světově uznávaný expert na problematiku sportovní výživy, oficiální poradce českého olympijského týmu a mnoha sportovců světové špičky, Prof. MUDr. Libor Vítek, PhD, MBA, který působí na IV. Interní klinice Ústavu lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky Univerzity Karlovy.

Téma: „Současné trendy složení jídelníčku sportovců, osobní výživové poradenství“

Úvodní seminář uzavře beseda s historicky nejúspěšnějším handicapovaným cyklistou světa, šestinásobným paralympijským vítězem a šestinásobným mistrem světa, Jiřím Ježkem.

Téma: „Trénink z pohledu profesionála, předstartovní stav, stres a psychika sportovce, kompenzace handicapu“

Časový program:

9:30 – 10:00 hod.           prezentace účastníků

10:00 – 11:00 hod.          I. přednáška

11:30 – 12:30 hod.         II. přednáška

13:00 – 14:00 hod.        III. přednáška

14:30 –  15:30 hod.        IV. přednáška