Menu Zavřeno

Blíží se termín 2. semináře Cycling University!

Velký ohlas mezi odbornou cyklistickou veřejností vzbudil úvodní seminář nového vzdělávacího projektu Českého svazu cyklistiky – Cycling University.

V úterý 9. dubna se v přednáškové Aule České unie sportu v Praze na Strahově uskuteční seminář druhý. Zájem je znovu obrovský, přednášecí místnost je obsazená do posledního místa a další přihlášky už není možné akceptovat.

Úvodní vzdělávací hodina bude patřit Svatopluku Henkemu, úspěšnému trenérovi mládeže a bude mít téma:  „Trénink mládeže obecně“

Následovat bude přednáška Lenky Kovářové, akademické pracovnice FTVS UK, která mimo jiné koordinuje vzdělávací program Českého olympijského TOP Teamu. Tématem bude oblast současného sportu, kterému je přisuzována stále větší důležitost a význam:
„Spánkologie a aklimatizace, nedílná součást současné problematiky sportu“


Lékař olympijského týmu a reprezentace MTB Robert Válka bude mít přednášku na zajímavé a žádané téma:

„Důsledky výkonnostního tréninku cyklistů, problematika regenerace a rehabilitace u cyklistů“ s uvedením řady konkrétních příkladů, jak kompenzovat negativní důsledky každodenní sportovní zátěže.

 Legenda českého sportu, olympijská vítězka a mistryně světa Kateřina Neumannová bude hostem závěrečné besedy na téma:

„Osobní tréninkový model, zkušenost s vysokohorskou přípravou, kombinace sportů, opakování mimořádného sportovního výkonu“

Časový program:
9:30 – 10:00 hod.           prezentace účastníků
10:00 – 11:00 hod.          I. přednáška
11:30 – 12:30 hod.         II. přednáška
13:00 – 14:00 hod.        III. přednáška
14:30 –  15:30 hod.        IV. přednáška