Menu Zavřeno

Cycling University má za sebou první rok činnosti!

Závěrečným blokem přednášek ukončil vzdělávací projekt Českého svazu cyklistiky Cycling University první rok své činnosti.

A že jde o projekt úspěšný dokládá vysoký počet posluchačů, kteří navštívili v průběhu roku jednotlivé semináře.

 

Závěrečný seminář zahájila zajímavou přednáškou s názvem Sociální sítě, komunikace a marketing ve sportu“ tisková mluvčí Českého olympijského výboru Barbora Žehanová.

Diskusi vyvolal profesor Libor Vítek přednáškou s názvem „Výživové poruchy ve sportu“. V České republice je možné přednášku na toto téma považovat za jeden z prvních projektů, který otevřeně hovoří o aktuálním problému současného světa výkonnostního sportu.   

Bývalý vynikající cyklokrosař Radomír Šimůnek přiblížil v otevřené besedě život cyklokrosového profesionála včetně zajímavého pohledu na angažmá v zahraničním TOP teamu.

Jako třešničku na dortu je možné hodnotit závěrečnou přednášku celého ročníku, kterou vedl mentální kouč Jan Mühlfeit. Přednáška byla zároveň úvodem pro navazující semináře z oblasti mentální přípravy, které jsou plánovány na další rok.

 

Viktor Zapletal závěrem přiblížil předpokládanou strategii UCI pro další olympijský cyklus, vývoj nově vznikajících disciplín, koncept blížících se olympijských her v Tokiu a také metodiku vzdělávání, kterou schválilo Presidium Českého svazu cyklistiky pro období dalšího olympijského cyklu 2020 – 2024.

Podrobné schéma struktury vzdělávání Českého svazu cyklistiky pro období 2020 – 2024 přineseme v samostatné tiskové zprávě a na stránkách: www.cyclinguniversity.cz