Menu Zavřeno

Trénuj s repre DRÁHA – 1. díl Jiří Ježek

Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre – DRÁHA!“ je Jiří Ježek – „Ježura“.

Nejúspěšnější cyklista světové paralympijské historie Jiří Ježek zůstává i po ukončení závodní kariéry v plné kondici. Tréninkové dávky lehce upravil a snížil, oproti závodnímu období si cyklistiku mnohem více užívá. Ale sportuje pravidelně, prakticky každý den. Když se mu nechce na kolo, nebo pokud ho kvůli práci nestíhá, jde aspoň běhat. Sport a trénink Jirku prostě baví.

Jiří Ježek se stal vyhledávaným a respektovaným ambasadorem sportu, je a poradcem důležitých národních sportovních institucí na úrovni Národní sportovní agentury, ministerstev, ČOV, Národního resortního centra vrcholového sportu ASC Dukla Praha i Hlavního Města Prahy. Také se věnuje celé řadě projektů pro širokou veřejnost, jako např. cyklistický We Love Cycling nebo všesportovní aplikace EPP – pomáhej pohybem.

Svůj životní příběh popsal v knize Frajer, která i přes druhé, rozšířené vydání byla beznadějně vyprodána.

Další informace naleznete níže v příspěvku na Facebooku.

Trénuj s repre 🇨🇿 Jiří Ježek

Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre!“ je Jiří Ježek – „Ježura“ 🇨🇿 Nejúspěšnější cyklista světové paralympijské historie Jiří Ježek zůstává i po ukončení závodní kariéry v plné kondici. 💪 Tréninkové dávky lehce upravil a snížil, oproti závodnímu období si cyklistiku mnohem více užívá. Ale sportuje pravidelně, prakticky každý den. Když se mu nechce na kolo, nebo pokud ho kvůli práci nestíhá, jde aspoň běhat. Sport a trénink Jirku prostě baví. 🤗Jiří Ježek se stal vyhledávaným a respektovaným ambasadorem sportu, je a poradcem důležitých národních sportovních institucí na úrovni Národní sportovní agentura, ministerstev, ČOV, Národního resortního centra vrcholového sportu ASC Dukla i Hlavního Města Prahy. Také se věnuje celé řadě projektů pro širokou veřejnost, jako např. cyklistický We Love Cycling Česko nebo všesportovní aplikace EPP – pomáhej pohybem. 🚴‍♂️Svůj životní příběh popsal v knize Frajer, která i přes druhé, rozšířené vydání byla beznadějně vyprodána. 🏆 Největší dosavadní úspěchy: 6x paralympijský vítěz, 🌈 6x mistr světa, 4x celkový vítěz Světového poháru, držitel světového i paralympijského rekordu ve stíhacím závodě, Mistr Evropy a držitel více než 30 cenných kovů ze závodů MS, SP, ME a paralympijských her. 🏅 🎖 Čeho si nejvíce cení: Že mě cyklistika naučila tvrdě pracovat.🚴‍♂️ Nejoblíbenější závod: Každý, kde jsou fanoušci. Moji fanoušci…🥦 Nejoblíbenější jídlo: Ceasar salát s kuřetem. A obecně? Jakákoli snídaně…🎶 Nejoblíbenější zpěvák nebo skupina: Těch je… The Bluemoon, Queen, Tři Sestryℹ️ Zajímavost, kterou asi nevíte: mimo cyklistiky se rád věnuje i jiným sportům. Poslední dobou především často a rád běhá, dokonce se účastní nejrůznějších běžeckých závodů pro širokou veřejnost. Rád hraje tenis a golf. Jako kluk před úrazem hrál za pražskou Spartu fotbal a dlouho se věnoval gymnastice. Co Vás ale asi opravdu překvapí, je skutečnost, že Jirka hrál donedávna i hokej a věřte nebo ne – byl brankář. 🥅💚 We Love Cycling 💚 #czechcycling #sportemprotiviru #stopcovidcz #zabavsepohybem

Zveřejnil(a) Česky svaz cyklistiky dne Neděle 29. března 2020