Menu Zavřeno

Čeká nás závěrečný týden projektu „Trénuj s repre!“

Už šest týdnů běží video projekt Cycling University Českého svazu cyklistiky, „Trénuj s repre!“.

Seriál měl původně v průběhu jednoho týdne přinést návod na domácí cvičení cyklistické veřejnosti v době karantény v podobě krátkých instruktážních videí předních členů Reprezentačního týmu horských kol. Zájem a sledovanost ale převýšily všechna očekávání. Následovala videa silniční a dráhové reprezentace, na která navázala videa bikrosové a cyklokrosové reprezentace pojatá jako výukový průvodce základní abecedou cyklistických dovedností. Nyní čeká projekt „Trénuj s repre!“ závěrečný týden. 

„Tréninkové i metodické Know – how, které názorně poskytují videa „Trénuj s repre!“ jsem si přál mít v archivu Cycling University. Zároveň ale bylo jasné, že tento projekt bychom v normálních podmínkách jen velmi obtížně realizovali, čistě z časových důvodů všech zainteresovaných. Paradoxně nám tedy doba koronavirová pomohla vytvořit obsáhlý materiál, který bychom za normální situace asi nikdy nenatočili nebo ne v této komplexní podobě,“ přibližuje trenér Viktor Zapletal. 

„První tři týdny jsme se vám snažili přiblížit trénink profesionálů i koncepci každodenní tréninkové rutiny. Ranní rozcvičení, dopolední silové cviky na posílení celého trupu, hlavní tréninková jednotka v podobě jízdy na kole a odpolední protahovací cvičení tvoří denní tréninkovou náplň vrcholových cyklistů. BMX a cyklokros jsme směřovali do představení konkrétních prvků cyklistické abecedy, kterou si může vyzkoušet každý a individuálně se zdokonalovat. Nyní nás čeká poslední týden. V něm dostanou prostor menší odvětví cyklistiky, nicméně velmi zajímavá a atraktivní. Pondělí a úterý bude patřit sálové cyklistice, která představí prvky krasojízdy a kolové. Středa bude vyčleněna pro seznámení s tréninkem handicapovaných cyklistů v podání našeho nejlepšího handbikera současnosti, Patrika Jahody. Čtvrtek a pátek je vyhrazený pro Trial a můžete se těšit i na zhlédnutí extrémních triků v podání osminásobného Mistra světa, Vaška Koláře. V sobotu nás čeká nejmladší olympijská disciplína BMX Freestyle a uvidíme naše juniorské olympioniky, kteří se účastnili Olympijských her mládeže v Buenos Aires, Nikol Přikrylovou a Martina Habadu. No a poslední den našeho projektu bude patřit úřadujícímu Mistru světa v disciplíně Flatland, Dominiku Nekolnému, a provedení jeho mistrovské jízdy se kterou vybojoval duhový trikot,“ představuje připravovaný program Viktor Zapletal.

Ovšem tím náplň cyklistické doby koronavirové nekončí. Na projekt „Trénuj s repre!“ volně navazuje seriál v individuálních jízdách na čas na připravených okruzích pro olympijské cross country aNti CORONA CUP 2020, kde si mohou cyklisté nejenom porovnat svou výkonnost s absolutní českou špičkou, ale také v praxi otestovat všechny technické prvky, které se v průběhu omezení měli možnost naučit.

Bližší informace k aNti CORONA CUP 2020 na www.poharmtb.cz.

Trénuj s repre:

MTB:

DRÁHA:

SILNICE:

BMX:

CYKLOKROS: