Menu Zavřeno

Trénuj s repre MTB – 7. díl Ondřej Cink

Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je Ondřej Cink – „Cimbál“!

Krok za krokem s velkou zarputilostí a cílevědomostí stoupal talentovaný junior Ondřej Cink nelehkou cestou za svým cílem – být nejlepší na světě. Tvrdě trénoval, poslouchal rady a pořád se zlepšoval pod pečlivým dohledem svých starších reprezentačních kolegů Jana Škarnitzla a Jaroslava Kulhavého se kterými se postupně naučil držet krok.  Zpočátku byl „jenom“ talentovaným juniorem. Takovým, kterých je každý rok v juniorské reprezentaci několik. Postupně se dostal do světové patnáctky, desítky, pětky, následovala pódiová umístění a svůj poslední velký závod v kategorii U23 zakončil titulem Mistra světa.

O Ondřejově výjimečnosti svědčí i angažmá v elitním silničním týmu Bahrain Merida a účast na Le Tour de France, kterou později znovu vyměnil za horské kolo. Znovu musel projít celým rankingem UCI a vybojovat si zpět umístění v elitní světové TOP 10, kde před silniční „přestávkou“ byl.

Další informace naleznete níže v příspěvku na Facebooku.

Trénuj s repre MTB 🇨🇿 Ondřej Cink

Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je Ondřej Cink – „Cimbál“! 🇨🇿 Krok za krokem s velkou zarputilostí a cílevědomostí stoupal talentovaný junior Ondřej Cink nelehkou cestou za svým cílem ➡️ být nejlepší na světě. Tvrdě trénoval, poslouchal rady a pořád se zlepšoval pod pečlivým dohledem svých starších reprezentačních kolegů Jana Škarnitzla a Jaroslava Kulhavého se kterými se postupně naučil držet krok. 👏Zpočátku byl „jenom“ talentovaným juniorem. Takovým, kterých je každý rok v juniorské reprezentaci několik. Postupně se dostal do světové patnáctky, desítky, pětky, následovala pódiová umístění a svůj poslední velký závod v kategorii U23 zakončil titulem Mistra světa. 🌈 O Ondřejově výjimečnosti svědčí i angažmá v elitním silničním týmu Bahrain Merida a účast na Le Tour de France, kterou později znovu vyměnil za horské kolo. Znovu musel projít celým rankingem UCI a vybojovat si zpět umístění v elitní světové TOP 10, kde před silniční „přestávkou“ byl. 🔝Účastníkovi olympijských her v Londýně a v Riu, úřadujícímu Mistrovi České republiky 🇨🇿 a jezdci továrního týmu Kross Racing Team náleží v tuto chvíli 8. místo v žebříčku nejlepších bikerů světa. Ondřej je členem národního resortního centra vrcholového sportu ASC Dukla. 🏆 Největší dosavadní úspěchy: Mistr světa U23, medaile MS i ME, pódiová umístění SP, několikanásobný Mistr ČR🏅 Čeho si nejvíce cení: 3. místo na MS Andorra 2015🚵‍♂️ Nejoblíbenější závod: MTB World Cup: Nové Město na Moravě 2020 a SP Andorra🍕 Nejoblíbenější jídlo: pizza a pasta🎶 Nejoblíbenější zpěvák nebo skupina: nikdy jsem neměl a nemám, mohu poslouchat cokolivℹ️ Zajímavost, kterou asi nevíte: Ondřej je dalším z řady příznivců a znalců kávy ☕️, kterými národní tým horských kol disponuje. Studuje všechny zajímavosti související s kávou a také se zdokonaluje v její přípravě. Jeho tréninkovým centrem pro profesionální přípravu kávy je Café Calabrone Cykloservis, cykloobchod, vyhlášený servis a kavárna kterou provozuje kuchař Reprezentačního týmu horských kol, Martin Jarouš. Zastavte se na kávu a některý z Marťasových „dolce“ které vyrábí pro národní tým. A když budete mít jenom trochu štěstí, možná zde narazíte i na Ondřeje. A pak můžete ochutnat kávu připravenou jedním z nejlepších současných bikerů světa. 😉 💚 We Love Cycling Česko 💚🇨🇿 Český olympijský tým 🇨🇿🚗 ŠKODA Česká republika 🚗🇨🇿 Národní sportovní agentura 🇨🇿🏅 Olympic 🏅#stopcovidcz #welovecyclingcz #covid_19 #sportemprotiviru

Zveřejnil(a) Reprezentace MTB dne Sobota 28. března 2020